Relacja z wernisażu wystawy „Warstwy”

W czwartek, 2 listopada o godz. 19.00 odbył się wernisaż wystawy „Warstwy”, na której zaprezentowałam 18 moich najnowszych prac z cyklu pod tym samym tytułem. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i spędzili ten wieczór ze mną i moim malarstwem :). Wystawę można oglądać w Starej Przepompowni do 30 listopada.


Poznawanie warstwami; każda warstwa tylko z grubsza przypomina następną czy poprzednią; zwykle jest wariacją, zmodyfikowaną wersją, każda dokłada się do porządku całości,
choć nie można tego dostrzec, gdy rozpatruje się je osobno, bez odniesienia do całości. Każdy plaster jest częścią całości, ale rządzi się swoimi prawami.

Olga Tokarczuk „Bieguni”

Cykl obrazów prezentowanych na wystawie w Starej Przepompowni to prace najnowsze, powstałe w ciągu ostatnich kilku miesięcy z myślą o tej, konkretnej wystawie i tym, wyjątkowym, miejscu. Wszystkie prace wykonane zostały na papierze, co jest dla mnie dość niezwykłe, bo zazwyczaj podłożem malarskim jest dla mnie płótno. Praca z innym niż zwykle materiałem, stanowiła dla mnie wyzwanie, ale też ciekawą przygodę. Tytuł wystawy ma wielopłaszczyznowe nawiązanie, dotyczące samego aktu tworzenia, inspiracji, a także wieloznaczności interpretacji.


2 – 30/11/2017
Stara Przepompownia
ul. Raszkowska 78, Ostrów Wielkopolski