Laur Kultury 2017

Niesamowita niespodzianka i wyróżnienie – dziś na uroczystej Gali miałam przyjemność odebrać z rąk Starosty Ostrowskiego, Pana Pawła Rajskiego „Laur Kultury 2017”.

Na mojej drodze pojawiło się wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym jestem w tym miejscu i za to im bardzo dziękuję, dziękuję mojemu mężowi, że wspiera mnie w moich działaniach, mimo że bywa trudno, dziękuję Panu Staroście za to ogromne wyróżnienie!

Na koniec dodam tylko, że mimo iż otrzymałam Laur Kultury to nie spocznę na laurach 🙂


„Osoba, która w lokalnej kulturze działa całkiem długo i jawnie choć od tego kwietnia tego roku jest członkiem tajemniczo brzmiącej  „Grupy Ukrytej”. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i projektowaniem graficznym, tej ostatniej dziedzinie poświęciła zresztą swoją pracę dyplomową w czasach studenckich. Od roku 2013 związana z ostrowską Galerią 33, w której wspiera i promuje młodych twórców.

Sama przyznaje, że podczas tworzenia odbywa dialog z samą sobą, bowiem zanim obraz pojawi się na płótnie, powstaje najpierw w niej, gdzie mieszka i dojrzewa… czasami przez wiele dni. A o tym, że jest to dialog skuteczny świadczą liczne wystawy indywidualne i zbiorowe.

Za bogaty dorobek malarski, dojrzałość, promocję innych twórców, ale także za przewrotną próbę przekonywania widza, że piękno jest także częścią destrukcji Laur Kultury 2017 Starosty Ostrowskiego otrzymuje Iwona Trzcińska.”

https://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/6520

 

/zdjęcie nr 2 i 3 – fot. „Tuba Ostrowa”