Gazeta Ostrowska / Artyści na plenerach

Artyści na plenerach

Wystawy z dwóch – trwających obecnie – plenerów artystycznych będziemy niebawem oglądać w Ostrowie – w Galerii 33 i w Forum Synagoga. Spotkania twórcze są międzynarodowe, a odbywają się w Gołuchowie i w Antoninie.

19 artystów z całego świata – m.in. z Hiszpanii, Australii, Niemiec, Austrii, USA – od 15 lipca gości w Gołuchowie. Najwięcej osób jest z Nowego Jorku. Nie bez powodu – współpracują bowiem na co dzień z galerią na Manhattanie, prowadzoną przez Bashę Maryanską. Ta artystka jest też kuratorką gołuchowsko-ostrowskiego spotkania twórców, natomiast za sprawy organizacyjne odpowiada szef ostrowskiej Galerii 33 Krzysztof Ryfa. Podczas ponaddwutygodniowego pobytu artyści tworzą i prezentują innym swój dotychczasowy dorobek. A jest o czym opowiadać, bowiem w Gołuchowie spotkali się artyści malarze, rzeźbiarze, twórcy zajmujący się instalacją. – Takie prezentacje i wymiana poglądów na temat sztuki to bardzo twórcze doświadczenie – mówi Krzysztof Ryfa, który jest współorganizatorem, ale także i uczestnikiem pleneru.

Plener zakończy się 6 sierpnia. 28 lipca będzie miała miejsce wystawa poplenerowa w Gołuchowie, a dzień później – 29 lipca – w ostrowskiej Galerii 33. To nie koniec jednak twórczych spotkań artystów w regionie. W poniedziałek, 25 lipca, ruszył 3. Międzynarodowy Plener Malarsko-Ceramiczno-Rzeźbiarski, organizowany przez Galerię 33.  Bierze w nim udział niemal 35 osób – m.in. z: Ukrainy, Meksyku, Włoch, Litwy, Niemiec, Francji oraz oczywiście z Polski. Plener tym razem odbywa się w Antoninie. Zakończy się 6 sierpnia dużą wystawą w Forum Synagoga.

(hol)


Artykuł opublikowany w „Gazecie Ostrowskiej”

LINK