Gazeta Ostrowska 37(2048) / Tematy różne, mianownik – malarstwo

Tematy różne, mianownik – malarstwo

Prace malarskie o różnych tematach można oglądać od ponad tygodnia w Galerii 33. Ich autorami są absolwenci Studiów Podyplomowych Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wystawa prezentuje prace siedemnastu autorów, nie dziwi więc jej różnorodność. Twórcy to absolwenci wspomnianego już wrocławskiego wydziału ASP z dwóch pracowni: prof. Leszka Mickosia i prof. ASP dr hab. Anny Marii Kram.

Na ekspozycji, której wernisaż odbył się w sobotę, 2 września, w Galerii 33, zobaczymy prace m.in. abstrakcyjne, przedstawiające. Różne tematy: od portretu, przez pejzaż, do impresji, wyrażany też różnorodnie – jak choćby w obrazach Doroty Zuber, w których odnajdziemy fascynację artystki formami geometrycznymi i zdecydowanym operowaniem kolorem. Zwracają uwagę prace m.in. te autorstwa Izabeli Kopicy, których bohaterami są zwierzęta, ukazane w zdecydowanych kolorach, a których sylwetki są umiejscowione na lekko zgeometryzowanym tle. Co ciekawe, na ekspozycji znajdziemy też obrazy ostrowianki, Iwony Trzcińskiej. Absolwentka grafiki komputerowej, a obecnie także już wydziału malarstwa na ASP, coraz śmielej pokazuje swoje prace. Niedawno na ekspozycji w kawiarni Italiano Vero oglądaliśmy jej fotografie z Wenecji, teraz w Galerii 33 na wystawie zbiorowej pokazała trzy obrazy. Wszystkie o jednakowym formacie (140×90, w pionie), dwa ciemne utrzymane w odcieniach szarości i granatu, środkowy – jasno-szary. Prace abstrakcyjne, w których trudno wyodrębnić konkretne kształty. To stonowane w wyrazie obrazy, które razem dobrze ze sobą współgrają.

Wystawę można oglądać w Galerii 33. Warto dodać, że nazwa ekspozycji  ,,TerazMY ‚ 17″ nawiązuje do cyklicznie organizowanej przez wrocławską ASP wystawy ,,MY ‘…. Dyplomy ASP we Wrocławiu”. To prezentacja prac osób, które kończą uczelnię.

(hol)


Artykuł opublikowano w „Gazecie Ostrowskiej”

LINK